Okullardaki flama türleri ilköğretim ve lise şeklinde iki türde olur İlkokul ve Lise flamaları üzerinde MEB logosu olacak şekilde üretilir

Okullardaki flama türleri ilköğretim ve lise şeklinde iki türde olur İlkokul ve Lise flamaları üzerinde MEB logosu olacak şekilde üretilir

Okullardaki flama türleri ilköğretim ve lise şeklinde iki türde olur, İlkokul ve Lise flamaları üzerinde MEB logosu olacak şekilde üretilir
Her şehirde yer alan okulların ismi farklıdır.  Okullardaki flama türleri konusunda genel bir sınıflandırma yapılırsa ilköğretim ve lise şeklinde iki türden bahsedilebilir. Bu çeşitlilik renkle yakından ilgilidir. Kısaca özelliklerine bakarsak, İlkokul ve lise flamaları ön zemin  kırmızı renk, MEB logosu olacak şekilde üretilir. Ayrıca okul flaması ön kısmı üzerine okulun tam adı vardır ve siyah harfler olacak şekilde işleme yapılacaktır. Kuruluş tarihi ve diğer tüm detaylar Milli Eğitim Bakanlığı kurum tanıtım yönetmeliğine uygun olarak üretilmelidir. Flamanın arka zemini ise açık ya da koyu mavi renklerinde üretilir. Bu renk lise flamalarında açık mavi ve sarı renklerdedir. Lise flamalarında ön kısım kırmızı renktir ve MEB logosu ile isim detayları aynıdır. Her flama türünde ortak olan özellik, kenar kısımlarında yer alan 3cm hasır ile 8 santimetrelik sarı simli saçaktır. Ayrıca her okul flaması saten kumaştan üretilmektedir.

Okul Flamaları
Törenlerde ve diğer gerekli yerlerde okulların isimlerinin olduğu okul flaması temel olması gereken bir malzemedir. Bu malzemenin nasıl olması gerektiği ile ilgili MEB tarafından birtakım kurallar koyulmuştur. Bayrak ve direk tutma yeri özellikleri bu kurallar dâhilinde üretilmelidir. Birkaç farklı ölçüde üretilen okul flaması kurumsal imalat ve satış firması tarafından müşteri memnuiyeti kapsamında size sunulur. Bu alanda tecrübeli firma, gerekli mevzuat kapsamında sizin beklentilerinizi en iyi şekilde karşılar.

Okul Flamasında Yer Alan Diğer Bölümler
Taşıma direği bölümü gürgen ağacından yapılır ve Milli Eğitim Bakanlığı kurum tanıtım yönetmeliği dikkate alınarak maun renginde ve 13 cm çapındadır.   Flamanın bayrak alemi pirinç malzemeden üretilir. Ayrıca üst kısımda yer alan bölüm ay yıldız veya topuz şeklinde olabilir. Flamanın taşıma kayışı bölümü de pirinç malzemeden yapılır.

Okul Flama Ölçüleri
Tek bir flamada iki rengin olduğu okul flaması ölçü açısından belirlenen yönetmelik kapsamında farklı ölçülerde üretilebilir. Yaygın şekilde 100×150 veya 150×225 ölçülerinde üretim gerçekleşmektedir. Bayrak, flama imalat ve satış firmasından hizmet almak için kurum bilgilerinizi ve ölçülerini belirtmeniz yeterlidir. Firma size teklif verdikten sonra kısa bir süre içerisinde malzemeler elinizde olacaktır.
 

Okunma:74 / Tarih:13 Haziran 2022
Okullardaki flama türleri ilköğretim ve lise şeklinde iki türde olur İlkokul ve Lise flamaları üzerinde MEB logosu olacak şekilde üretilir Bayrak İmalatı ve Satışı :Türkiyenin her yerine bayrak gönderimi yapmaktadır. Günümüzde bayrak Kitle iletişim araçlarından görsel olarak en görkemli kurumsal tanıtımlar içeresindedir. Bu ürün insanlara görsellik olduğundan dolayı bir şeyleri tarif etmeyi ve anlatmaya işaret ettiğinden dolayı tam bir mükemmel seyirlik görselliği sağlamaktadır.
Okullardaki flama türleri ilköğretim ve lise şeklinde iki türde olur İlkokul ve Lise flamaları üzerinde MEB logosu olacak şekilde üretilir Flamalar :Flama önemli bir reklam aracı olarak yer almaktadır. Bayrakların reklam ve tanıtımda etkili olmasının sebebi ise az, öz ve hassas anlatımını örnek olarak verebiliriz. Bayrak kulanım alanlarına göre iç ve dış mekanlardan kullanılmak üzere iki ana bölüme ayrılmaktadır. Kurumsal kimlik alanında bayrak hala liderliğini korumaktadır.İmalatçı Olarak kurumsal reklam yapmak isteyen firmaların sektörel adresi ve kimliğini oluşturmaya devam etmektedir. Bunun nedeni sektörde güçlenmek ve rakiplerinden ayrılmasını tanınmasını sağlamak için kurumsal kimliklerini yansıtması gerekmektedir.
Okullardaki flama türleri ilköğretim ve lise şeklinde iki türde olur İlkokul ve Lise flamaları üzerinde MEB logosu olacak şekilde üretilir Dijital Baskı Reklam ve Ürünler :Reklam ve Ürünler çeşitlerimiz mükemmel bir reklam ve tanıtım aracı olarak bulunmaktadır. Bayrakların imalatında ve tanıtımda bu kadar etkili olmasının sebebi ise bayrak imalatında firmamızın göstermiş olduğu kaliteli hizmetten kaynaklanmaktadır. Bayrak imalat işleminin kullanım yerlerine göre iç ve dış mekanlardan yer almak üzere iki bölümde bulunmaktadır.
Okullardaki flama türleri ilköğretim ve lise şeklinde iki türde olur İlkokul ve Lise flamaları üzerinde MEB logosu olacak şekilde üretilir :Ürünlerimizin tamamı iç ortam ve dış ortamlarda kolaylıkla kullanılmaktadır. Ürün çeşitlerimiz mükemmel bir reklam ve tanıtım aracı olarak bulunmaktadır. Bayrakların imalatında ve tanıtımda bu kadar etkili olmasının sebebi ise bayrak imalatında firmamızın göstermiş olduğu kaliteli hizmetten kaynaklanmaktadır. Bayrak imalat işleminin kullanım yerlerine göre iç ve dış mekânlardan yer almak üzere iki bölümde bulunmaktadır.